Ventspils Vācu kultūras biedrības aktīvā projektu darbība 2021. gadā

Ievietots: 2021-10-30 , VENTSPILS VĀCU KULTŪRAS BIEDRĪBA
Ventspils Vācu kultūras biedrība 2021.gadā īsteno vairākus projektus, kurus finansiāli atbalsta Vācijas Iekšlietu ministrija BMI (Bundesministerium des Innern, fuer Bau und Heimat)

1. Projekts Deutschunterricht für Jugendliche der DMI in Lettland – Digital

2021. gada 1.maijā uzsākts projekts “Vācu valodas apmācība vācu mazākumtautības jauniešiem Latvijā. Projektā var iesaistīties jaunieši no visām Vācu biedrībām Latvijā. Digitālas vācu valodas apmācības jauniešiem notiks līdz 2021.gada 31.decembrim, tātad ikvienam vēl ir iespēja pievienoties. 2. Projekts Digitaler Wettbewerb “Lerne Deutschland kennen!”.

Konkurss “Iepazīsti Vāciju”
Konkursā piedalījās 42 dalībnieki no Vācu biedrībām Latvijā, Igaunijā un Lietuvā.

Konkursa dalībnieki saņēma jautājumus par Vācijas ģeogrāfiju, saimniecību, valsts pārvaldi, tradīcijām, tērpiem, svētkiem, ēdieniem, pilsētām, arhitektūru, apskates objektiem. Konkurss notika 14. un 21. jūlijā. Katrā no šīm dienām divu stundu laikā dalībnieki sniedza atbildes uz jautājumiem par piecām tēmām.

Visi dalībnieki saņēma Pateicības par piedalīšanos konkursā, un pirmo piecu vietu ieguvēji- pārsteiguma balvas. Tie bija Kristina Khizhniakova, Julia Barsukova, Guna Vitte, Elīna Veidemane, Ieva Vera un Evelina Zajonckovskaja.

3. Projekts Kalender 2022 “ Lebendige Gutshöfe - gestern und heute” „Muižas – vakar un šodien“

Projektu “Muižas - vakar un šodien” īstenojām, iepazīstot 12 muižu kungu ēkas Kuldīgas novadā: Ēdoles, Rendas, Rudes, Īvandes, Vārmes, Virkas, Rudbāržu, Maras, Snēpeles, Pelču, Laidu un Kabiles muižās. Tās ir muižas Kuldīgas novadā, kur darbojas skolas, muzeji, viesu nami, pašvaldības iestādes u.t.t.. Projekta dalībnieki uzklausīja muižu īpašnieku vai darbinieku stāstījumu, fotografēja, meklēja vēsturisko informāciju un projekta rezultāts drīz vien sasniegs interesentus, tas būs informatīvs kalendārs 2022.gadam. Priecājamies, ka projekts tuvojas noslēgumam, kalendāra makets ir iesniegts drukāšanai. 4. Projekts Fotowettbewerb “Deutsche Spuren in Kurland entdecken”. Fotokonkursā „Pa vācu vēstures pēdām Kurzemē“ aicinājām piedalīties ikvienu dalībnieku, kurš apceļo Kurzemi un tur iepazīst vācu vēsturi. Dažādu profesiju pārstāvji Latvijā bija vācieši, vēl tagad ir saglabājušās celtnes, kas vēsta par viņu darbu: dzirnavas, aptiekas, doktorāti, klētis, fabrikas, ķieģeļu cepļi, brūži u.c. Projekta dalībnieki fotografēja šos vēsturiskos objektus un esam gandarīti, ka fotogrāfiju klāsts ir plašs un varēsim izgatavot komplektu ar 16 atklātnītēm, kas popularizēs vāciešu veikumu Kurzemē.

5. Projekts “Podcast 10000 Schritte mit Deutsch”

“Raidieraksts 10000 soļi ar vācu valodu” ir Sibillas Veģes lolojums, tas paredz vācu valodas apguvi fizisko aktivitāšu laikā, moderns valodas apguves veids, un drīz vien visi interesenti saņems šī projekta materiālus.

Ar Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecības Rīgā atbalstu organizējām koncertu “ Mūs vieno vācu dziesma”, kas notika 4.septembrī Blāzmā. Paldies dalībniekiem no Rīgas, Liepājas, Dobeles, Ventspils un Puzes. Tā bija skaista tikšanās, kad varējām baudīt dažādu ansambļu sniegumu.

Līdzdalība Latvijas Vācu savienības projektā “Demokrātisko kompetenču inkubators” - ventspilnieki varēja noklausīties Linarda Muciņa, Mārtiņa Pričina, Intas Grīnbergas un Jaroslava Streļčenoka lekcijas

No 20. – 22. oktobrim īstenojām sadarbības projektu ar Latvijas Vācu savienību „Vai Kurzemes katls bija „par traukiem”?!” , iepazīstinot Ventspils jauniešus ar dažādiem vēstures notikumiem un personībām ne tikai Ventspilī, bet arī citviet Latvijā. Projekta rezultātā iepazīts Ventspils muzejs Livonijas ordeņa pilī muzejpedagoģiskās nodarbībās, apskatītas vietas pilsētā, kas saistītas ar mazākumtautību darbību, izveidots digitāls stāsts “Vēsture ir cilvēki” u.c. aktivitātes, kā arī tiešsaistē notikušas diskusijas ar Goda viesiem: politiķi Ģirtu Valdi Kristovski un žurnālistu Ati Klimoviču.

Māra Kraule