Izstāde “Vēsturiskais muižu mantojums Dobeles novadā”

Ievietots: 2021-10-30 , DOBELES VĀCU KULTŪRAS BIEDRĪBA
16. oktobrī, noslēdzot projektu „Vēsturiskais muižu mantojums Dobeles novadā“, tika atklāta izstāde par Dobeles novada muižām. Izstādes atklāšana norisinājās Dobeles pilī, kurā to laipni uzņēma pils saimnieces.

"Esam vietā, kur viss sākās. Dobeles Livonijas ordeņa pilī, kur bijuši karaļi, grāfi, baroni un hercogi. Te iesākās mūsu ceļš pie muižkungiem un viņu atstātā mantojuma. Sākot šo projektu mēs apzinājāmies, ka viegli nebūs un arī diez vai apstāsimies. Mūsu vecvecāki no viņu vecvecākiem ir glabājuši stāstus par laikiem, kad kungi braukuši savās karietēs un kā pie viņiem ir strādājuši."- stāsta projekta vadītājs Valters Kalvis Vitte. Izstāde 2 nedēļas atradīsies Dobeles novadpētniecības muzejā un tālāk tā ceļos pa Dobeles novada bibliotēkām.

Projekts „Vēsturiskais muižu mantojums Dobeles novadā“ jau ilgāku laiku pavada Dobeles Vācu kultūras biedrību un guvis arī plašākas sabiedrības atsaucību. Projekta ietvarā vēstures izziņas darbā tikai iesaistīti gan skolēni, gan citi interesenti, kā arī izveidots aizraujošs auto orientēšanās mašruts pa Dobeles novada muižām. Noslēdzot šo projektu visi interesenti ir mīļi gaidīti apskatīt izstādi kādā no tās atrašanās vietām.

Projekts tapis ar Zemgales plānošanas reģiona un Valsts kultūrkapitāla fonda un Latvijas valsts mežu konkursa “Zemgales Kultūras programma 2021” atbalstu.