Baltvāciešu mantojuma

Ievietots: 2019-06-25 , VĀCU BIEDRĪBA LIEPĀJĀ
"Vācu biedrība", kas darbību uzsāka pirms gada un kopj vācu tradīcijas un kultūrvēsturisko mantojumu, 17.maijā pulksten 9 aicina doties ekskursijā pa Vecliepāju.

Ekskursija notiks biedrības īstenotā projekta "Baltvāciešu mantojuma vasara" ietvaros. Projekts veltīts baltvāciešu devumam Liepājai 19.gadsimtā un 20.gadsimta sākumā.

Biedrības valdes locekle Ieva Vera informē, ka projekta ietvaros "Vācu biedrība" un DALP 5.vidusskolas skolēni maijā talkās Līvas kapos un Vecajos kapos sakops 50 baltvāciešu kapavietas un ekskursijā pa Vecliepāju gida pavadībā izstaigās vietas, kur dzīvojuši un darbojušies baltvācieši, apskatīs celtnes, ko projektējuši un būvējuši baltvācieši.

Visi interesenti aicināti piedalīties eksursijā pa baltvāciešu pēdām piektdien, 17.maijā, no pulksten 9 (pulcēšanās 8.45 Rožu laukumā) līdz 12. Ikviens liepājnieks aicināts piedalīties Līvu kapu talkā, kas notiks 30.maijā no pulksten 10 līdz 15.

19. jūnijā Liepājas Centrālajā zinātniskajā bibliotēkā pulksten 17 notiks seminārs par talkās sakoptajām kapa vietām un par to baltvāciešu dzīvi, kas apbedīti Līvas kapos un Vecajos kapos. Uz semināru gaidīti visi interesenti. Arī augustā un oktobrī notiks semināri no cikla "Baltvāciešu mantojuma vasara", kuros varēs uzzināt, kāds ir liepājnieku – baltvāciešu devums Liepājas kultūras, izglītības, arhitektūras, transporta, uzņēmējdarbības un ražošanas attīstībā.

Projekts "Baltvāciešu mantojuma vasara" tiek īstenots ar pilsētas domes finansiālu atbalstu.
Bildes no projekta pieejamas "Galerija" sadaļā.

1.Pasākums: 17.maijs- talka Vecos kapos, sakopjam baltvācu kapavietas un Berči piemiņas vietu
2.pasākums: Ekskursija gida pavadībā pa Liepāju 21.maijā.
3.pasākums: Talka Līvas kapos, 30.maijā. Darbs 40 kapavietās.
4.pasākums: Seminārs par talkām kapos un par kapos 19.gs. apbedīto baltvāciešu dzīvi. LCZB zālē 19.jūnijā.