Speķa diena Ventspilī

Ievietots: 2022-03-31 , VENTSPILS VĀCU KULTŪRAS BIEDRĪBA
Ventspils ukraiņu kultūras biedrība KOBZAR katru gadu februārī Ventspils tirgus laukumā organizē Speķa dienu. Ielūgumu līdzdalībai šajos svētkos jau ceturto reizi saņēma arī Ventspils Vācu kultūras biedrība. Svētku programmā parasti ir koncerts, tajā piedalījās mūsu ansamblis “Windau” un izbaudīja pirmo uzstāšanos šajā gadā. Lai arī diena 5. februārī bija apmākusies, mūsu uzstāšanās laikā uz pavisam īsu brīdi uzsmaidīja saulīte, un mēs to uztvērām kā apsolījumu veiksmīgai mūsu šī gada dziesmotajai sezonai.

Pasākumā piedalījās Ventspils novada pārstāvji, ieskandinot svētkus ar pūtēju orķestra skaņām un suitu apdziedāšanās dziesmām, vadot radošas nodarbības bērniem, piedāvājot pasu žāvētu speķi, sklandraušus ar speķi un zupu. Jautrus mirkļus svētku norisē ieviesa izsole, kur pēdējās balvas solītājs savā īpašumā ieguva maisu ar kartupeļiem, otru maisu ar burkāniem un trešo maisu ar kāļiem.

Ļoti gaidīta un nozīmīga Speķa dienas sastāvdaļa ir galdu klāšana, izmantojot speķi. Komandas sacenšas un liek lietā savas radošās spējas. Tur rodas apbrīnojami mākslas darbi. Man īpaši patika folkloras kopas “Laipa” veidotā speķa maizīšu upe, kurā lepni pārvietojās prāmis, gatavots no dradžiem, krastmalā to visu vēroja no taukiem darināta daudzbērnu ģimene. Skaista bija arī ukraiņu biedrības radītā ziedu govs, protams, arī no speķa. Jau ceturto reizi ar savu galda klājumu mūsu biedrību Speķa dienā pārstāvēja Irina Ješčenko. Galdus vērtēja komisija, un Irina šogad ir nopelnījusi mūsu komandai pateicību par trešo vietu.

Māra Kraule