Paldies visām biedrībām par palīdzību Ukrainas bēgļiem!

Ievietots: 2022-05-05 , Latvijas vācu savienība
Lai gan pēdējā laikā bieži var dzirdēt, ka šis karš ir bijis tikai laika jautājums un bijis daudz brīdinājumu, tomēr šķiet, ka tas pārsteidza nesagatavotu ikvienu. Tik nesaprotams un nežēlīgs.

Tāpēc gribam lielu paldies teikt visām tām daudzajām vācu mazākumtautības biedrībām, kas aktīvi iesaistās palīdzības sniegšanā Ukrainas bēgļiem. Lai gan sākotnēji Latvija rēķinājās ar līdz 10.000 bēgļu, to skaits jau ļoti ātri pārsniedza gaidīto un plaša un dažāda palīdzība ir viens no iemesliem, kapēc, neskatoties uz visām kara šausmām, Ukrainas bēgļi Latvijā jūtas gan saprasti, gan mīļi uzņemti.

Liels paldies Dobeles un Daugavpils vācu biedrībām, kas savu biedrību telpās ir uzņēmušas bēgļus! Liels paldies Rīgas vācu biedrībai par ziedojumu Ukraiņu vidusskolai, lai palīdzētu sagatavoties jauno skolēnu uzņemšanai! Liels paldies Liepājas vācu biedrības biedrei Ingrīdai, kas rūpējas par bēgļu naktsmītnēm un pavada tos dažādos ceļos kārtojot dokumentus! Liels paldies arī visiem pārējiem, kuri dara, bet kuru darbību mēs pašlaik vēl nezinām. Arī AGDM, kur esam biedri, rīko ziedojumu kampaņu, lai atbalstītu Ukrainas vācu mazākumtautību biedrības. Liels paldies visiem, kurus neatstāj vienaldzīgus šis skarbais laiks! Diemžēl kara beigas vēl nav redzamas un atliek cerēt, ka tas beigsies tik pat pēkšņi kā sācies. Līdz tam mums atliek būt iejūtīgiem un atbalstīt vienam otru un mūsu jaunos līdzcilvēkus no Ukrainas.