Vācu – latviešu Alus svētki Oktoberfest Ventspilī

Ievietots: 2022-11-01 , VENTSPILS VĀCU KULTŪRAS BIEDRĪBA
1.oktobrī ventspilniekus un pilsētas viesus iepriecināja vācu-latviešu Alus svētki – Deutsch lettisches Kulturoktoberfest. Apmeklētājiem piedāvājām daudzveidīgu un bagātīgu pasākuma programmu. Pēc svinīgas svētku atklāšanas muzikālus priekšnesumus sniedza vācu viesi – Alpu tauru pūtēju grupa un pūtēju orķestris no Groskonroitas, dziedātāja Doroteja Loča no Pencbergas. Mākslinieki no Vācijas koncertā piedalījās vairākas reizes un izbaudīja skatītāju aplausus, viņu sniegums piesaistīja publiku, jo kur gan citur Latvijā lai redzētu garās Alpu taures un izbaudītu gan vācu valodu, gan vācu mūziku daudzu stundu garumā. Doroteja Loča Ventspils klausītājiem ir pazīstama jau vairāk kā desmit gadus.

Visas dienas garumā klausītājus priecēja amatierkolektīvu dalībnieki no dažādām Latvijas vietām. Ventspils novadu pārstāvēja folkloras kopa “Sītava”, ansambļi ”Saiva” no Užavas un “Ziedu laiks” no Tārgales. Priecājamies, ka atsaucīgi bija Vācu biedrību ansambļi: “ Morgenrot” no Rīgas un “Zusammen sein” no Liepājas. No Ventspils svētkos piedalījās muzikālā grupa “Līgo”, Ventspils blumīzeristi, deju grupa “Delgadas”, Ventspils Vācu kultūras biedrības ansamblis “Windau”, Jaunrades nama Solo dziedāšanas klases audzēkņi un dziedātājs Juris Jope. Apmeklētājiem bija iespēja parādīt savu prasmi malkas zāģēšanā un citās atrakcijās.

Paralēli Oktoberfest kultūras programmai tirgū darbojās Krāmu tirdziņš un notika Ķirbju svētki.

Pasākuma ģenerālsponsori bija “AS ZIBU Ventspils”, Ziegler Erdenwerk, to atbalstīja Ventspils tirgus, Ventspils Vācu kultūras biedrība, Ventspils alus darītava – krogs “Courlander”, Užavas alus, Ventspils Kultūras centrs.