Atklāta izstāde par holokaustu Rīgā

Ievietots: 2022-11-02 , Latvijas vācu savienība
Latvijas Okupācijas muzejā 31. oktobrī tika atklāta ceļojošā izstāde “Nāve mīt mūsu vidū. Deportācijas uz Rīgu un holokausts vācu okupētajā Latvijā”, kuru veidojis Hamburgas Memoriālu un mācību vietu fonds nacistu noziegumu upuru piemiņai (Stiftung Hamburger Gedenkstätten und Lernorte zur Erinnerung an die Opfer der NS-Verbrechen).”

Izstādes mērķis ir stāstīt par nacistu okupācijas laika deportācijām uz Rīgu un tur veiktajām slepkavībām, kā arī to, kā šie noziegumi ir atspoguļoti pēc Otrā pasaules kara beigām. Parādot, gan dažādos dzīves stāstus, gan notikumus, gan atspoguļojot to kā mūsdienās tiek pieminēti holokausta upuri.

Paralēli izstādei tapis arī faktiem un laikmeta liecībām bagāts izstādes katalogs, kas veidots gan vācu, gan latviešu valodā. “Rīga bija Latvijas ebreju dzīves centrs. Līdz ar vācu karaspēka ienākšanu 1941. gada jūlijā tā kļuva par deportāciju galamērķi un nacionālsociālistiskās iznīcināšanas politikas noziegumu pastrādāšanas vietu. SS, policijas, vērmahta, kā arī vietējās palīgu vienības nogalināja gandrīz visus Latvijas un uz turieni no Vācijas, Vīnes, Prāgas un Brno deportētos ebrejus. Tie nedaudzie, kas izdzīvoja, reti atgriezās dzimtenē.”- lasāms izstādes katalogā.

Izstādi iespējams apskatīt vēl līdz 11. decembrim. Tāpat atgādinām, ka no šī gada maija Okupācijas muzejs atkal ir atgriezies savās “vecajās” mājās, kas 10 gadus tikai pārbūvētas un pielāgotas muzeja vajadzībām. Un kopš maija ir apskatāma arī jauna pastāvīgā ekspozīcija, kuru noteikti ir vērts aplūkot, ja vēl neesat to paguvuši.