LVS plāni 2023. gadam

Ievietots: 2023-01-31 , Latvijas vācu savienība
Mīļi sveicam visus LVS biedrību biedrus, draugus un interesantus jaunajā, 2023. gadā un jau tagad vēlamies īsi ieskicēt, būtiskākos savienības projektus un darbības virzienus šajā gadā. Projektus esam izvēlējušies tā, lai katram būtu iespēja vismaz dažos no tiem aktīvi iesaistīties vai piedalīties kā dalībniekiem. Īpašu uzsvaru šajā gadā esam likuši uz darbu ar jauniešiem, vēstures izpēti un savu sakņu apzināšanu un apzināšanos. Ceram uz kopīgi radošu un auglīgu 2023. gadu!

• LVS jauna mājas lapa. Jau pavisam drīz arī publiski LVS būs jauna mājas lapa, kas ļaus vēl vienkāršāk un ērtāk uzzināt par LVS, tās darbības virzieniem, projektiem un arī jau paveikto. Jaunajā mājas lapā plānota arī plaša mediotēka, kas atbilst šodienas vajadzībām. Pašlaik notiek vēl pēdējie testēšanas darbi, taču jau pavasarī, līdz ar pirmajiem asniem, arī jaunā mājas lapa būs publiski pieejama. Līdz ar to būs noslēdzies liels un ilgs projekts, kurš LVS pavadīja vairākus gadus.

• SIF atbalstīts projekts “LVS kapacitātes stiprināšana – darām kopā.” Šī projekta ietvaros šogad plānotas vairākas aktivitātes. No jau labi zināmajām jāpiemin ikmēneša vēstkopa, kā arī projektu plānošanas tikšanās vasarā, kur pārstāvji no visām Latvijas vācu mazākumtautību biedrībām tiksies, lai kopīgi atskatītos uz paveikto un pievērstos nākotnes projektu izstrādei, sadarbības partneru meklēšanai un vienkārši labi kopā pavadītu laiku un smeltos motivāciju. Savukārt, projekta mainīgās daļas centrā šogad būs darbs ar skolas vecuma jauniešiem. Pašlaik, kad pasaule arvien vairāk kļūst melnbalta un arī nacionālā piederība ir daļa no šādas domāšanas diskursa, gribam izveidot informatīvu materiālu jauniešiem, kurā apskatītu garo Latvijas kultūras vēstures multikulturālisma tradīciju. Kā vietu un iespēju, kur dažādais spēj papildināt un bagātināt viens otru. Lai ne-savs (jo ne par vienu no mūsu mazākumtautībām nevaram teikt svešs) nebūtu drauds, bet vēl viena iespēja mazliet plašāk palūkoties apkārt. Un rudenī veidosim arī eseju konkursu jauniešiem par mazākumtautību tematiku Latvijā.

• Jauniešu vasaras nomente. Vēl viens projekts, kura centrā ir jaunieši būs vasaras nomente vācu mazākumtautības jauniešiem no visām trim Baltijas valstīm. Tematiski tā pievērsīsies vācu mazākumtautības vēstures izpētei, apgūstot darbu ar dzīvesstāstu (atmiņām, intervijām, dienasgrāmatu ierakstiem) izpēti un tā prezentāciju jaunā formātā – video izveidi. Esam ļoti priecīgi, ka arī Latvijas Kultūras akadēmijas mācībspēki iesaistīsies šajā projektā. Nomente plānota no 11. līdz 13. augustam, pieteikšanās sekos vēlāk, bet, ja zināt jauniešus (16 – 25 gadus vecus), kuri vēlētos piedalīties, varat jau tagad padalīties ar informāciju par šo iespēju!

• SprachCafe turpinās jau otro gadu un šim projektam jau ir izveidojies savs interesentu loks. Arī šogad aicinām iesaistīties ikvienu, jo tieši šāds ir šī tiešsaistes vācu valodas mācīšanās un nostiprināšanas projekta mērķis – būt pieejamam katram tad, kad ir laiks un iespēja, bez ilgtermiņa saistībām.

• Vācu dienas Latvijā. 2022. gadā aizvadījām pirmās Vācu dienas Latvijā, kad vienas nedēļas garumā dažādās Latvijas pilsētās notika vācu kultūrai un valodai veltīti pasākumi. Tā kā projekts tika aizvadīts ļoti veiksmīgi un saņēmām daudz pozitīvu atsauksmju, tad vēlamies turpināt arī 2023. gadā. Īpaši aicinām biedrības domāt par vācu valodas nozīmes izcelšanu, kā Latvijai vēsturiski piederīgu un lielu ES valodu. Jau pavisam drīz skolās kā otra svešvaloda tiks mācīta kāda no ES valodām un jau pašlaik ir zināms, ka trūks arī vācu valodu skolotāji. Lai Vācu dienas Latvijā ir iespēja interesentiem iepazīties un dzirdēt šo ļoti bagāto un skaisto valodu.