Mūsu gaviļniecei – Mildai Antropei 100

Ievietots: 2023-02-28 , VENTSPILS VĀCU KULTŪRAS BIEDRĪBA
Ļoti aktīva Ventspils Vācu kultūras biedrības dažādu pasākumu apmeklētāja vienmēr ir bijusi Milda Antropes kundze. Tikai pēdējos gados, kad ierobežojumi ir skāruši mūsu valsti, satikāmies retāk, bet vēl 2021. gadā Antropes kundze jautri dejoja un līdzdarbojās mūsu Jāņu pasākumā Puzes “Ozolos”.

21.februārī pensionāru biedrības “Ventspils Liedags” telpās ventspilnieki sveica Mildu Antropi 100 gadu jubilejā. Sveicēju pulkā bija pārstāvji no Ventspils pilsētas domes, no Sociālās nodaļas, no Antropes kundzes pirmās un vienīgās darba vietas “Ventspils nafta”, no pensionāru biedrības un no Ventspils Vācu kultūras biedrības. Svētku reizē no Rīgas bija atbraucis Antropes kundzes vienīgais radinieks, viņas māsas mazdēls Juris. Visu notiekošo fiksēja avīzes “Ventas Balss” un Kurzemes televīzijas pārstāvji.

Ziedi un dāvanas iegūla gaviļnieces rokās, labi vārdi sildīja sirdi, bet visu klātesošo ovācijas izpelnījās mirklis, kad uz deju viņu uzaicināja domes pārstāvis Ošenieka kungs. Mums visiem ir zināms Antropes kundzes apgalvojums, ka bez dejošanas nav nekāda ballīte. Tātad jubilejas ballīte izdevās.

Pirms jubilejas telefona sarunā Antropes kundze man stāstīja, ka viņas mīļākā dziesma ir “So ein Tag”, šo dziesmu visi kopā dziedājām, baudījām Ventspils domes sarūpēto torti un guvām papildus enerģijas lādiņu turpmākajam dienām, ko ar saviem izteikumiem un izturēšanos mums visiem sniedza Antropes kundze. Vēlam jubilārei vēl jaukus dzīves mirkļus!

Māra Kraule