Irinas Tīres izstāde Ventspilī

Ievietots: 2023-02-28 , Latvijas vācu savienība
Uzzinājām, ka Ventspils Pārventas bibliotēkā ir skatāma Irinas Tīres izstāde “Liepājas lielie koki un liepājnieki” un lūdzām viņu atbraukt uz Ventspili, lai satiktos ar mums un Ventspils ļaudīm, kuriem tuva fotomāksla.

Mūsu aicinājumu Irinas kundze labprāt pieņēma un viesojās Ventspilī. Irinas Tīres ceļš mākslas pasaulē jau bērnībā sācies ar zīmēšanu, to veicinājuši Mākslas skolas pedagoga Valtera Uztiča ieteikumi zīmēt vienmēr un visur.

Fotografē viņa no 1962.gada, bet kopš 1978. gada ir Liepājas Tautas fotostudijas dalībniece.

Uz tikšanos ar Irinu Tīri Pārventas bibliotēkā pulcējās Ventspils Vācu kultūras biedrības dalībnieki, Ventspils fotoklubu “Moments” un “Kaktuss” fotogrāfi un citi interesenti. Māksliniece labprāt dalījās ar savu pieredzi fotografēšanā un veikumu zīmēšanā, atbildēja uz jautājumiem. Irinas kundze uzdāvināja Ventspils Vācu kultūras biedrībai savu fotogrāmatu “Skatiens” Ansambļa “Windau” dalībnieces sveica mākslinieci un pārejos klātesošos ar vācu dziesmām.

Irinas Tīres izstāde “Liepājas lielie koki un liepājnieki” janvāra beigās bija izvietota Ventspils augstskolā, lai arī jauniešiem būtu iespēja to iepazīt.

Māra Kraule