2021. gada kalendārs par muižām

Ievietots: 2021-01-28 , Latvijas vācu savienība
Ventspils Vācu kultūras biedrība 2020.gadā realizēja projektu “Kalender 2021. Lebendige Gutshöfe gestern und heute. Muižas vakar un šodien”.

Septembrī Ventspils Vācu kultūras biedrības dalībnieki iepazina muižas, guva daudz lielisku iespaidu, fotografēja un rudens mēnešos apkopoja iegūto informāciju. 2021.gada kalendārs veltīts muižām ir izdots latviešu un vācu valodā ar Vācijas Iekšlietu ministrijas atbalstu, tas pieejams visās muižās, kas piedalījās projektā, un Ventspils Vācu kultūras biedrībā. Ja Jūs vēlaties iegūt šo 2021.gada kalendāru, sazinieties ar Māru Krauli šeit.

Projekta vadītāja, “Ventspils Vācu kultūras biedrības” valdes locekle Māra Kraule stāsta: “Mūsu iecere bija – iepazīt divpadsmit muižas, veidot galda kalendāru, kur katrai muižai veltītas divas lappuses, vienā lappusē ieskats muižas vēsturē, otrā - neliela informācija par šodienu. Projektā mūs atbalstīja 12 muižu kolektīvi, par to esam ļoti pateicīgi, jo tikai laba sadarbība var nest rezultātus. Izvēlējāmies muižas, kur šodien darbojas skolas, muzeji, kultūras centri, bibliotēkas vai viesu nami. Ventspils novadā lielākā daļa muižu ir pakļautas bojā ejai, līdz ar to iepazinām tikai Ances, Popes un Leču muižas. Gadā ir divpadsmit mēneši, lai mēs pilnvērtīgi realizētu ieceri, lūkojāmies kaimiņu novada virzienā un atsaucīgus ļaudis sastapām Tiņģerē, Dundagā, Talsos, Nurmuižā, Strazdē, Lielvirbos, Dižstendē, Pastendē un Spārē.”Informāciju apkopoja Ieva Vera