Izglītojošs projekts bērniem “KINDERUNI”

Ievietots: 2021-01-28 , Latvijas vācu savienība
Daugavpilī, biedrībā ERFOLG notika bērnu vācu valodas ziemas skola izglītojošā projekta bērniem “KINDERUNI” ietvaros, kas šoreiz notika digitālā formātā.

Bērnu Universitāte jeb Kinderuniversitaet (Kinderuni) ir neformālās izglītības forma, kura ir ļoti populāra Vācijā. 2019. gadā biedrība ERFOLG jau pamēģināja šo formātu Daugavpilī. Tas bija ļoti veiksmīgi un rezultatīvi, tāpēc 2020. gadā biedrība ERFOLG turpināja iesākto un organizēja Bērnu Universitātes dažādas aktivitātes. Viena no pēdējam aktivitātēm bija bērnu vācu valodas ziemas skola „Rund um Weihnachten“ 2020. gada decembrī, 2021.gada janvārī. Tās dalībnieki, kas bija 7, 10 un 11 gadus veci bērni, uzzināja kādas Vācijā, Austrijā un Šveicē ir svinamās dienas ziemā, kādas ir Ziemassvētku tradīcijas, kas ir Svētā Nikolausa diena, kādi ir svētku ēdieni, Jaungada tradīcijas, piemēram, svina liešana, svētku salūts, dāvanas- laimes nesēji (cūciņa, četru lapu āboliņš, skursteņslauķis, veiksmes feniņš). “KINDERUNI” dalībnieki ar interesi un aizrautību piedalījās mācībās un uzzināja daudz jaunas un noderīgas informācijas.
“KINDERUNI” dalībnieki interaktīvi apguva vāciski runājošo valstu ģeogrāfiju, ieražas, nacionālās tradīcijas, pildot uzdevumus, kā arī klausījās, tulkoja vairākas pazīstamas Ziemassvētku dziesmas, noskatījās Ziemassvētku raidījumus, prezentācijas par zvanu gājienu (Glöcklerlauf) Austrijā, pātagu vicināšanu (Aperschnalzen) Austrijā un Vācijā, par Jaungada koncertu Vīnē. Piedaloties viktorīnās, skatoties video un risinot krustvārdu mīklas, viņi ieguva zināšanas par dažām Vācijas, Austrijas un Šveices pilsētām un reģioniem un to apskates objektiem. Dalībnieki uzlaboja savas digitālās prasmes, veidojot digitālās pastkartes un prezentācijas ar Ziemassvētku vēlējumiem un dzejoļiem, animācijas pastkartes ar Jaunā gada vēlējumiem, kā arī iemācījās strādāt ar vārdu mākoņiem. Bērniem tas bija ļoti labs impulss vācu valodas apguvei, tāpēc arī 2021. gadā viņi izteica vēlmi turpināt nodarbības un pilnveidot savas zināšanas. Lai viņiem veicas!

Izglītojošs projekts bērniem “KINDERUNI” tiek īstenots, pateicoties Vācijas Federatīvās Republikas Iekšlietu Ministrijas atbalstam.
Sagatavoja Ieva Vera